Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

4 października 2021

W minioną środę klasy 7b i 7e odwiedziły Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu.

Podczas lekcji wszyscy zostali wprowadzeni w życie pszczelej rodziny. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym pszczoły się żywią, jak porozumiewają, jakie funkcje w ulu spełniają poszczególni członkowie rodziny oraz jakie produkty pochodzą od pszczół. Podczas zajęć w terenie uczestnicy poznali budowę ula i jego obsługę oraz podziwiali całą ich kolekcję. Największym punktem dla dzieci był szklany ul, w którym na własne oczy można było zobaczyć pracującą rodzinę pszczelą. Wśród tysięcy pszczół nasi Uczniowie odnaleźli najważniejszą - Królową.

Nie ma to jak spostrzegawczość i bystre oko!

Opiekunowie

Dorota Mizera i Daria Koralewska