Program Profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów”

14 listopada 2023

W dniu 10 października 2023 roku do blisko 1330 do szkół w całej Polsce trafił Program Profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów”. Wśród tych placówek jest również Nasza Szkoła.

Klasy, które wraz z Wychowawcami zdecydowały się wziąć udział w Programie są już po pierwszym bloku tematycznym. Tematyka dotyczyła rozpoznawania emocji, komunikowania się, gdy odczuwamy różnorodne stany, wyrażania ich w taki sposób by szanować zarówno siebie, jak i inne osoby.

Kilka słów o Programie "Młode Głowy".

Program jest cyklem zajęć z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego realizowanych przez nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkolnych. Program ten popularyzuje i psychoedukuje z zakresu pierwszej pomocy (przed) psychologicznej.
Jego cele szczegółowe to:
  • przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy o umiejętności rozpoznania czterech podstawowych emocji i określenia własnych potrzeb;
  • budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród osób uczniowskich;
  • normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);
  • zaopatrzenie dzieci i młodzieży  w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
  • profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży
  • edukacja i działania profilaktyczne.

Czeka nas przygoda odkrywania emocji, budowania samoświadmości oraz wiedzy na temat zadbania o samego siebie.

Więcej informacji na: stronie internetowej projektu (odnośnik) lub na Facebooku.